Klausos implantacijos centro personalas

eugenijus Eugenijus Lesinskas

VULSK ANG centras

centro vadovas, profesorius, gydytojas otorinolaringologas, otochirurgas

Prof. Eugenijus Lesinskas taip pat yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ANG ir Akių ligų klinikos vedėjas, Lietuvos otorinolaringologų draugijos pirmininkas, Europos Otologų ir Neurootologų Akademijos vykdomojo komiteto narys.

1992m. baigė Vilniaus Universitetą, Medicinos fakultetą, 1995 m. – otorinolaringologijos rezidentūrą VU MF ANG ligų klinikoje, nuo 1995 m. dirba VUL Santariškių klinikose ir VU Medicinos fakultete. 1994-1999 m. studijavo doktorantūroje Vilniaus universitete ir 1999 m. apgynė disertaciją, skirtą serozinio vidurinės ausies uždegimo prognoziniams kriterijams įvertinti. Stažavosi JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Austrijoje.

Pirmasis Lietuvos chirurgas, atlikęs kochlearinės implantacijos ir implantuojamų klausos sistemų operacijas, daugelio šiuolaikinių ausies chirurgijos operacijų pradininkas Lietuvoje. Savo chirurginio darbo patirtimi nuolat dalijasi užsienyje rengiamuose moksliniuose praktiniuose seminaruose, kur padeda atlikti ar atlieka sudėtingas ausų operacijas, kochlearines implantacijas (Latvija, Kazachstanas, Libija, Rumunija, Moldova, Uzbekistanas).

Mokslinio ir klinikinio domėjimosi sritis yra otologija ir bendroji otorinolaringologija. Vadovėlio “Ausų, nosies ir gerklės ligos” autorius, tarptautinio leidinio “Atlas of Operative Otorhinolaryngology and Head and Neck Surgery”, vadovėlio “Šeimos medicina” bendraautoris, daugiau kaip 50 straipsnių Lietuvos ir tarptautiniuose mokslo leidiniuose autorius. Nuolat skaito pranešimus ir paskaitas tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose, seminaruose.