Mūsų šeimoje auga du vaikai. Sūnus Martynas ir dukra Jorė. Sūnus gimė ir auga sveikas. Jorė taip pat gimė ir augo, kaip mes manėme, sveika. Artėjant pirmajam dukros gimtadieniui, pradėjome nerimauti, kad mažoji neatsišaukia ją kviečiant. Konsultavomės su poliklinikoje dirbančia gydytoją otorinolaringologę. Ji įtarė, kad dukrai ausies uždegimas. Galvojome praeis uždegimas ir viskas bus gerai.
2011m. kovo 3 d. sunerimę nuvykome į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų vaikų ausų, nosies ir gerklės ligų skyrių. Mus priėmė gydytoja otorinolaringologė J. Byčkova. Gydytoja pasakė, kad mūsų dukrai įtaria klausos sutrikimą. Ačiū gydytojai, kuri suteikė tiek daug išsamios informacijos apie sutrikimą, klausos reabilitaciją. 2011.03.18 Jorei Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Otorinolaringologijos skyriuje bendrojoje nejautroje buvo atliktas BERA (klausos sukeltų smegenų kamieno potencialų) tyrimas. Įvertinę situaciją medikai nustatė, kad Jorei abiejose ausyse yra gilaus laipsnio neurosensorinis klausos pažeidimas. Nors jau žinojome, kad dukra negirdi, bet susitaikyti su tuo nebuvo paprasta. Šis laikotarpis buvo sudėtingiausias. Kreipėmės į Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus bendrija PAGAVA. Dėkojame bendruomenės nariams, kad mus taip apgaubė dėmesiu, gražiu, jautriu žodžiu. Susitikome su tėvais, kurie augina vaikus su klausos negalia. Jie pasidalino savo patirtimi, informaciją su mumis.
Pirmiausiai Jorei teko nešioti klausos aparatus, bet klausos rezultatų pagerėjimų nebuvo. Gydytojai diagnozavę Jorei gilaus laipsnio neurosensorinį klausos pažeidimą rekomendavo kaip įmanoma greičiau atlikti kochlearinę implantaciją, kaip vienintelį klausos atstatymo būdą. Ilgai galvoti neturėjome laiko, dukrai jau buvo pusantrų metukų. Kuo anksčiau atlikta operacija, tuo geresni rezultatai. Birželio 2 d. prof. E. Lesinskas atliko Jorei dešinės ausies kochlearinę implantaciją. Operacija pavyko.
Pradėjome lankyti surdopedagogo užsiėmimus du kartus per savaitę. Mokėmės visa šeima, kaip padėti Jorei išmokti girdėti, tarti garsažodžius. Tačiau negalėjome nurimti žinodami, kad vaikui pilnavertei klausai reikalingas ir antras kochlearinis implantas. Tuo metu Lietuvoje buvo kompensuojama vieno kochlearinio implanto bazinė kaina. Reikėjo nemažai pinigėlių. Kreipėmės į įmones, labdaros organizacijas, Lietuvos žmones ir mums pavyko surinkti reikiamą sumą antram implantui. 2011m. rugsėjo mėn. prof. E. Lesinskas atliko antros ausytės operaciją.
Šiai dienai mes vis dar mokomės kalbėti, klausytis. Tai sunkus ir sudėtingas kelias, tačiau mes matome kaip mūsų dukrai patinka girdėti. Jorė lanko dailės, muzikos terapija ir labai nori šokti skambant muzikai.
Norime padėkoti gydytojams: otorinolaringologei J. Byčkovai, prof. E. Lesinskui už profesionalumą, žmogiškumą, atidumą ir nuoširdų rūpestį. Visiems tiems kas gydė ir prižiūrėjo mūsų dukrą. Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai PAGAVA, kuri mus veda pirmyn, apgaubia dėmesiu ir savo rūpesčiu. Surdopedagogei A. Luckevič už dukros vedimą į garsų pasaulį. Jorės auklėtojai R. Žemaitienei už profesionalumą, kūrybiškumą ugdant mūsų dukrą. Ačiū Jums visiems!
Jorė ir jos šeima